Ewa-Med.: pilotażowe turnusy rehabilitacyjne dla chorych na SM

0
1047

Sanatoryjne Centrum Rehabilitacji Ewa-Med z Polanicy Zdroju jest organizatorem pilotażowych turnusów rehabilitacyjnych dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym (SM). Podczas turnusów pacjenci są poddawani terapii przy pomocy Metody Feldenkraisa.

Metoda ta ma na celu poprawę jakości życia chorych. Jest to projekt badawczy, osoby biorące udział w turnusach są badane przez pracowników naukowych AWF.

Pierwszy z turnusów miał  miejsce w lipcu 2017 i trwał dwa tygodnie. Kolejne są planowane. Udział w turnusach jest płatny, koszt wynosi 100 zł dziennie.

Ewa-Med działa od 11-tu lat. Oprócz Centrum Rehabilitacji w Polanicy Zdroju prowadzi Sanatorium Zacisze w Szczawnie Zdroju, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy „Biały Dom” w Obornikach Śląskich, Dom Pomocy „Zielone Wzgórze” w Pieszycach oraz Uzdrowiskowe Centrum Aktywnego Seniora „Juhas” w Ustroniu.

Placówki prowadzi Specjalistyczne Centrum Pielęgnacyjno-Opiekuńcze Ewa-Med., sp. o.o. z siedzibą w Obornikach Śląskich. Prezesem zarządu spółki jest Ewa Gryza. Zarząd tworzą także: Małgorzata Jarosz oraz Bożena Owczarek.