Falck Centra Medyczne z nowym zarządem

0
1570

Spółka Falck Centra Medyczne, która została przejęta na początku czerwca 2019 przez PZU Zdrowie, ma nowy jednoosobowy zarząd. Funkcję prezesa pełni w nim Wojciech Kossut, dyrektor operacyjny PZU Zdrowie, menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży medycznej.

Kossut przed dołączeniem do PZU Zdrowie, co miało miejsce pod koniec roku 2018, związany był z Centrum Medycznym CMP, wcześniej z Dantex Med (obecnie sieć Medicover) i Towson Business Services.

Jest specjalistą od zarządzania strategicznego w obszarach operacyjnych, zajmował się także zarządzeniem sprzedażą, marketingiem, obsługą klienta. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania zmianą, analiz oraz optymalizacji procesów biznesowych, jak również kierowania i nadzorowania projektów.

Z wykształcenia jest psychologiem biznesu, absolwentem studiów podyplomowych SGH w zakresie zarządzania biznesem medycznym i studiów MBA w ochronie zdrowia.

PZU Zdrowie w wyniku akwizycji Falck Centra Medyczne i NZOZ Starówka posiada już 97 placówek medycznych. Nowo przejęte przychodnie zlokalizowane są w 14 miastach na terenie całej Polski. Łącznie pracuje w nich ponad 1100 osób.

PZU Zdrowie jest operatorem medycznym posiadającym własną sieć oraz współpracuje z ponad 2 100 placówkami partnerskimi w 570 miastach w Polsce oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w kraju.

Czytaj także: PZU Zdrowie otworzy sztandarową placówkę w Warszawie>>>