Falck Medycyna organizatorem zawodów w ratownictwie

0
902

Falck Medycyna organizuje V Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Prezesa Zarządu Falck Medycyna. Przedsięwzięcie odbędzie się 3 i 4 września 2015 w Sławnie i Darłowie.

Do rywalizacji przystąpi 21 dwuosobowych zespołów ratowników medycznych. Zawodnicy będą musieli profesjonalnie i szybko mierzyć się z przygotowanymi wcześniej zadaniami.

Łącznie do jak najszybszego i poprawnego zaliczenia będzie 10 zadań. Aby utrudnić rywalizację, ale też oddać jak największy realizm sytuacji, konkurencje będą podzielone na dzienne i nocne.

Udział w zawodach potwierdziło łącznie 21 drużyn: zespoły Falck z Polski i Słowacji, ekipy Medicover, Szpitala Bartoszyce, Pogotowia Puck, Pogotowia Wejherowo, Pogotowia Kartuzy, WSPR Łódź.

Rozpoczęcie imprezy uświetni przejazd kolumny karetek ulicami Darłowa, a w godzinach popołudniowych parada ambulansów przy Sławieńskim Domu Kultury. Mistrzostwa są doskonała okazją do wymiany cennych doświadczeń oraz zaprezentowania najwyższych umiejętności zespołów ratowników medycznych.

Falck Medycyna jest największym dostawcą usług ratownictwa medycznego w Polsce i elementem Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Firma posiada 63 stacje ratownictwa medycznego, 140 nowoczesnych ambulansów i 27 centrów medycznych. Zatrudniając 3000 osób  zapewnia usługi zdrowotne dla ponad 2,5 miliona Polaków.