Fantom: nowa pracownia diagnostyczna w Łasku

0
829


Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom w marcu 2014 roku uruchomiło w nowej lokalizacji pracownię tomografii komputerowej w  Łasku. Pracownia znajduje się w budynku Przychodni Lekarskiej Zdrowie  przy ulicy Warszawskiej, w pobliżu szpitala.

To jedyna pracownia w mieście oferująca badania tomografem komputerowym finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pracownia zajmuje 60 metrów w nowo wybudowanym pomieszczeniu wyposażonym w podjazd dla niepełnosprawnych, rejestrację, poczekalnię, pokój technika i lekarza oraz gabinet 16-rzędowego tomografu komputerowego.

Pracownia współpracuje z Gminnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej przy ulicy Polnej w Łasku, gdzie pacjenci mogą wykonać badanie krwi, określające poziom kreatyniny, za 5 zł.

Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom prowadzi 14 pracowni w całym kraju. Oprócz placówki w  Łasku działają one w Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrzeszowie, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie, Zduńskiej Woli oraz w Żyrardowie.

Usługi świadczone przez placówki Fantom są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty przez spółkę z mazowieckim oddziałem Funduszu ma wartość 947 tys. zł i dotyczy badań tomografii komputerowej, kontrakt z łódzkim oddziałem dotyczy zarówno badań tomografii komputerowej jak i rezonansu magnetycznego i ma wartość 2,7 mln zł. Fantom podpisał także kontrakty z oddziałami NFZ we Wrocławiu, w Gdańsku,  w Katowicach i w Poznaniu (wszystkie na badania tomografii komputerowej).