Fantom: nowa pracownia diagnostyczna w Żyrardowie

0
1009

Spółka Fantom z Łodzi planuje otwarcie w kwietniu 2012 pracowni tomografii komputerowej w Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego prowadzącym szpital w Żyrardowie. Dotychczas pracownię tę prowadziła spółka Radiologica z Warszawy.

Spółka Fantom wygrała przetarg ogłoszony przez szpital. Pracownia diagnostyczna będzie posiadała kontrakt na swoje usługi z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednostka jest gotowa do działania i wyposażona, czeka jedynie na rejestrację. W styczniu 2012 roku Fantom otworzył nową pracownie diagnostyki obrazowej w Skierniewicach. Placówka ta oferuje badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Kontrakt z NFZ spółka posiada jedynie na badania rezonansu. Chętnych na refundowane badania jest bardzo dużo. Zapisy dokonywane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Spółka Fantom prowadzi też placówki w Ełku, Łodzi, Tuszynie, Kartuzach, Łasku, Wilkowicach, Trzebnicy, Zduńskiej Woli, Wyszkowie, Ostrzeszowie i Płocku. Na rok 2012 spółka nie otrzymała kontraktu na rezonans magnetyczny w Szpitalu Chorób Płuc w Łodzi oraz na badanie w zakresie tomografii komputerowej w pracowni w Ełku. Fantom planuje utworzenie kolejnych pracowni. Inwestuje także w nowy sprzęt diagnostyczny.