Fantom: nowa pracownia diagnostyki obrazowej

0
1620

Spółka Fantom z Łodzi otworzyła 5 stycznia 2012 nową pracownie diagnostyki obrazowej. Placówka powstała w Skierniewicach. Oferuje badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. Kontrakt z NFZ spółka posiada jedynie na badania rezonansu. Koszt inwestycji wyniósł około 4 mln zł.

Jest to jedyna pracownia rezonansu magnetycznego w powiecie Skierniewickim. Tomograf komputerowy znajduje się także w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach. Szpitalna pracownia otrzymała kontrakt z NFZ, natomiast nie może wykonać badań komercyjnych, ponieważ została wyposażona za środki pochodzące z funduszy unijnych.
– Pacjenci, którzy będą chcieli zrobić badanie komercyjne, mogą przyjść do nas – mówił na otwarciu nowej pracowni Michał Bielecki, właściciel spółki Fantom.

Przykładowe ceny badań w zakresie tomografii komputerowej wynoszą: 250 zł za TK głowy, kości skroniowych, zatok, szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej bez kontrastu, 400 zł badanie szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej z kontrastem, natomiast badanie jamy brzusznej i miednicy, klatki piersiowej i miednicy z kontrastem to koszt 600 zł. Droższe są badania dwufazowe.

Pracownia została wyposażona w tomograf i rezonans firmy Siemens, których zakup został sfinansowany przy pomocy Siemens Finance. Kontrakt na badanie rezonansu wystarczy na wykonanie 250 badań miesięcznie. Badania opisuje 5 lekarzy zatrudnionych w centrum opisowym w Łodzi.

Pracownia w Skierniewicach to najnowocześniejsza pracownia firmy Fantom. Oprócz tego spółka prowadzi też placówki w Ełku, Łodzi, Tuszynie, Kartuzach, Łasku, Wilkowicach, Trzebnicy, Zduńskiej Woli, Wyszkowie, Ostrzeszowie i Płocku. Na rok 2012 spółka nie otrzymała kontraktu na rezonans magnetyczny w Szpitalu Chorób Płuc w Łodzi oraz na badanie w zakresie tomografii komputerowej w pracowni w Ełku. Pracownia w Skierniewicach powstała w nowo tworzonym Centrum Zdrowia Ogrodowa, w Skierniewicach przy ulicy Ogrodowej.