Fantom z certyfikatem „miejsca przyjaznego dzieciom”

0
1139


Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom z Łodzi otrzymało certyfikat „miejsca przyjaznego dzieciom” w akcji prowadzonej przez Gazetę Wyborczą. Firma została doceniona za specjalny pokój do usypiania najmłodszych dzieci, dzięki któremu mogą one uniknąć narkozy podczas badania.

Metoda ta jest stosowana w Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom, działającym przy Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w łódzkich Łagiewnikach.

Przy sali do badania tomografem i rezonansem magnetycznym urządzony został pokój, w którym rodzice mogą usypiać dzieci. Mogą czytać im bajki, karmić lub wspólnie z nimi położyć się na łóżku. W pokoju znajdują się książki, płyty audio z różnymi bajkami, lalki, misie, zabawki.

Centrum Diagnostyki Obrazowej Fantom prowadzi 14 pracowni w całym kraju. Placówki działają w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Ostrzeszowie, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie, Zduńskiej Woli oraz w Żyrardowie.

Usługi świadczone przez placówki Fantom są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt zawarty przez spółkę z mazowieckim oddziałem Funduszu ma wartość 947 tys. zł i dotyczy badań tomografii komputerowej, kontrakt z łódzkim oddziałem dotyczy zarówno badań tomografii komputerowej jak i rezonansu magnetycznego i ma wartość 2,7 mln zł. Fantom podpisał także kontrakty z oddziałami NFZ we Wrocławiu, w Gdańsku,  w Katowicach i w Poznaniu (wszystkie na badania tomografii komputerowej).