Firmy medyczne wyróżnione podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy

0
3449

Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju rozdano nagrody Forum Ochrony Zdrowia.  W kategorii Diagnostyka wyróżniona została spółka Kliniki Neuroradiochirurgii, a w kategorii Szpitale i przychodnie prywatne – Vivadental.

Nagrody przyznano w sześciu kategoriach. W kategorii Produkcja sprzętu i wyrobów medycznych wyróżniono spółkę Medicalgorithmics S.A., w kategorii Produkcja leków – Adamed Pharma S.A, w kategorii badania kliniczne – Polski Bank Komórek Macierzystych S.A., a w kategorii szpitale i przychodnie publiczne – Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa – Żoliborz.

W rankingu przygotowanym przez Forum Ochrony Zdrowia we współpracy z Europejskim Centrum Strategii i Polityk w Ochronie Zdrowia wzięto pod uwagę 262 największe firmy z branży działające w Polsce.

Przy wyborze laureatów Kapituła brała pod uwagę przedsiębiorstwa, które w 2017 roku wykazały dodatnie kapitały własne, a ich przychody ze sprzedaży przekroczyły 7 mln zł. Uwzględniono jedenaście szczegółowych parametrów, dających się ująć w trzy główne grupy: dynamika przychodów, innowacje oraz inwestycje.

Medicalgorithmics działa od 2005 roku. Spółka jest producentem systemu PocketECG, służącego do zdalnego monitorowania pracy serca. Blisko współpracuje z ośrodkami diagnostyki i nadzoru kardiologicznego, które na bazie systemu PocketECG świadczą usługi diagnostyki kardiologicznej.

Spółka sprzedaje abonamenty na wykorzystanie systemu PocketECG i infrastruktury IT do diagnostyki arytmii, a także usługi przetwarzania i analizy danych w sektorze telemedycznym oraz usługi programistyczne.

Vivadental z Gdańska działa od 1991 roku, początkowo jako Chirdent, a potem przez wiele lat jako Prywatne Centrum Stomatologiczne Poldent.  Od 2012 roku kluczową marką firmy jest Vivadental.

Placówka oferuje pełen zakres usług stomatologicznych – leczenie stomatologiczne, implantologię, ortodoncję, protetykę, chirurgię, fizjoterapię narządu żucia, leczenie stawów skroniowo-żuchwowych, peridontologię, regenerację tkanki kostnej oraz stomatologię estetyczną. Vivadental to także międzynarodowy ośrodek kliniczny, szkoleniowy i naukowo – badawczy.

Spółka Kliniki Neuroradiochirurgii prowadzi Radomskie Centrum Onkologii oraz Centrum Gamma Knife w Warszawie.

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój odbywało się od 4 do 6 września 2018, jego częścią było Forum Ochrony Zdrowia. Pracodawcy Medycyny Prywatnej byli jednym z partnerów Forum. Wśród partnerów była także Grupa Lux Med.