Fresenius Kabi wspiera placówki medyczne

0
128

Firma Fresenius Kabi przekaże pomoc dla pięciu mazowieckich placówek medycznych w związku z panującą epidemią COVID-19. Transport z kompletami indywidualnej ochrony osobistej trafi do Centrum Zdrowia Dziecka, Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego, Wojskowego Instytutu Medycznego oraz do Społecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Warszawie.

Firma ponownie wesprze polski personel medyczny, przekazując aż 840 certyfikowanych zestawów składających się z 2440 opakowań sprzętu. Zestawy są niezbędne do wykonywania codziennej pracy medycznej i są  złożone z przyłbic, rękawiczek oraz maseczek filtrujących typu ffp2.

Akcja jest przeprowadzana ze względu na wysokie zapotrzebowanie na sprzęt ochronny w 32 placówkach na terenie całej Polski. Pomoc otrzymają nie tylko 22 oddziały szpitalne, ale też 10 zakładów opiekuńczo-leczniczych (ZOL), które są postawione w sytuacji szczególnej i często stają się ogniskami epidemii.

To już kolejna transza pomocy od firmy. W kwietniu 2020 Fresenius Kabi ze względu na prośby największych polskich towarzystw naukowych zajmujących się żywieniem klinicznym przekazało ponad 750 kompletów odzieży ochronnej do poradni domowego leczenia żywieniowego w całej Polsce. Wartość przekazywanego sprzętu wyniosła wtedy ponad 100 tysięcy złotych. Był to szczególny ruch, gdyż  sprzętu ochrony osobistej było zdecydowanie za mało, a do poradni leczenia żywieniowego trafiał on w ostatniej kolejności.

Czytaj na ten temat: Fresenius Kabi pomaga placówkom medycznym>>>

– Od zawsze stawialiśmy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, dlatego decyzja o ponownym przekazaniu kolejnej puli pieniędzy na wyczekiwany przez personel medyczny sprzęt ochrony indywidualnej była dla nas oczywista. Epidemia ciągle trwa i cieszymy się możemy w taki sposób wyrazić wdzięczność wobec lekarzy, ratowników medycznych, czy pielęgniarek – podkreśla Maciej Chmielowski, dyrektor generalny Fresenius Kabi Polska.

Fresenius Kabi Polska od lat dostarcza swoje produkty do kilkuset szpitali w całej Polsce oraz pacjentów leczonych w warunkach domowych. Firma jest częścią międzynarodowego koncernu Fresenius, specjalizuje się w żywieniu klinicznym, płynoterapii, lekach dożylnych, technologii infuzyjnej i transfuzyjnej.

Koncern zatrudnia ponad 40 tysięcy pracowników na całym świecie, z czego w Polsce blisko 4 tysiące osób. Na polskim rynku firma jest obecna od ponad 20 lat i systematycznie rozwija swoją działalność w obszarze ochrony zdrowia. Wśród inwestycji w Polsce posiada Wytwórnię Płynów Infuzyjnych w Kutnie, zakład produkcyjny wyrobów medycznych jednorazowego użytku „Clinico” w Błoniu pod Wrocławiem i Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu.

Fresenius Kabi AG jest spółką zależną należącą do grupy Fresenius SE & Co. KGaA, do której należy również Fresenius Medical Care, największy na świecie dostawca produktów i usług dla osób z chorobami nerek, prowadzący stacje dializ.