Fresenius Nephrocare Polska w szeregach Pracodawców Medycyny Prywatnej

0
387

Fresenius Nephrocare Polska, firma, która prowadzi największą w Polsce sieć placówek dializacyjnych, przystąpiła do Pracodawców Medycyny Prywatnej, a prezes spółki – Tomasz Prystacki, został członkiem zarządu organizacji.

Fresenius posiada i prowadzi 74 stacje dializ, obejmujące opieką ponad 6 tysięcy pacjentów. Zatrudnia prawie 2 tysiące pracowników. Wszystkie zabiegi finansowane są w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Fresenius Nephrocare Polska jest częścią Fresenius Medical Care, największego światowego dostawcy produktów i usług dla pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek. Na rynku działa od ponad 40 lat, dysponując siecią prawie 3,7 tysiąca placówek w 100 krajach. Fresenius inwestuje w badania i rozwój, aby zapewnić pacjentom najwyższe standardy opieki medycznej, najnowocześniejsze technologie i coraz doskonalsze metody lecznicze. Co druga sprzedawana na świecie sztuczna nerka została wyprodukowana właśnie pod marką Fresenius.

W Polsce Fresenius Medical Care Polska S.A. jest obecny od prawie 30 lat. Produkty firmy do hemodializy i dializy otrzewnowej wykorzystywane są w większości stacji dializ na terenie całej Polski, zarówno w ośrodkach publicznych, jak i niepublicznych.