Fresenius: nowoczesny system informatyczny w poradniach nefrologicznych

0
940

Od 1 stycznia 2015 roku wszystkie 36 poradni nefrologicznych działających w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia przy stacjach dializ sieci Centrum Dializ Fresenius korzysta z nowoczesnych rozwiązań informatycznych, powalających na prowadzenie dokumentacji pacjentów w formie elektronicznej.

Nowy system pozwala nie tylko na ograniczenie papierowej dokumentacji, ale także wspomaga rejestrację pacjentów i sprawne zarządzanie ośrodkiem. Pozwala na prowadzenie kartoteki medycznej (rozpoznania, wywiady medyczne, zdjęcia, recepty, zwolnienia lekarskie, skierowania, zalecenia, badania laboratoryjne, szczepienia, itd.) i rozliczenia finansowe z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz innymi placówkami. Oprogramowanie daje pacjentom możliwość rejestracji internetowej do każdej poradni nefrologicznej prowadzonej przez Fresenius Nephrocare Polska.   

Dzięki mniejszej ilości czynności administracyjnych zwiększa się automatyzacja pracy związanej z organizacją przychodni, co pozwala personelowi medycznemu na poświęcenie więcej czasu pacjentom.

Fresenius Nephrocare Polska to największa w Polsce firma świadcząca usługi medyczne dla osób z chorobami nerek. Spółka prowadzi sieć niepublicznych ośrodków – Centrum Dializ Fresenius oraz Centrum Nefrologiczne Fresenius. W ich strukturze znajdują się: stacje dializ, poradnie i oddziały nefrologiczne.

Fresenius Nephrocare Polska jest częścią międzynarodowej firmy Fresenius Medical Care – światowego lidera w dziedzinie produkcji sprzętu do dializ, jak i największego dostawcy usług z zakresu dializoterapii.

Wszystkie zabiegi i świadczenia medyczne w ośrodkach Fresenius wykonywane są na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.