Fundacja Hospicjum Onkologiczne szkoli opiekunów medycznych

0
971

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa z Warszawy prowadzi kurs kwalifikacyjny „Opiekun medyczny”, finansowanego przez Fundację PZU. Właśnie zakończył się pierwszy semestr tego szkolenia.

Wykładowcami podczas szkolenia są absolwenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku pielęgniarstwo. Staże praktyczne odbywają się w salach hospicjum stacjonarnego.

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa prowadzi w Warszawie hospicjum stacjonarne i hospicjum domowe. Oferuje rehabilitację domową i opiekę długoterminową.

Fundacja działa od roku 1990. Każdego roku obejmuje opieką paliatywną około 2000 chorych i ich rodzin w opiece domowej oraz 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. W roku 2014 Fundacja otworzyła poradnię medycyny paliatywnej.

Fundacja oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Fundacja pozyskuje też środki dzięki ofiarności innych. Prowadzi także centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje szkolenia zarówno dla lekarzy, z zakresu medycyny paliatywnej, jak i dla pielęgniarek – za zakresu pielęgniarstwa opieki paliatywnej.