Fundacja Medicover: nagroda za działalność charytatywną

0
752

Fundacja Medicover otrzymała złotą statuetkę The International CSR Excellence Awards. Nagroda przyznana została za całokształt działalności charytatywnej Fundacji na rzecz promowania zdrowego trybu życia oraz działania w ramach wolontariatu pracowniczego.

Największym z obecnie realizowanych przez Fundację projektów jest Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!. Do pozostałych praktyk należą między innymi: charytatywny Rajd Rowerowy „Razem Przeciwko Cukrzycy Typu 2”, wsparcie dla Kliniki Budzik Ewy Błaszczyk, organizacja Wigilii w Domu Dziecka im. Korczaka w Warszawie, wsparcie dla Ośrodków Preadopcyjnych w Otwocku i Częstochowie oraz inicjatywa Medicover Runners – projekt skierowany do pracowników Grupy Medicover.

Jury zwróciło uwagę także na międzynarodowe projekty Fundacji, w tym między innymi wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy ucierpieli podczas konfliktu zbrojnego w swoim kraju, oraz wsparcie dla szpitala w Demokratycznej Republice Kongo, a także działalność wydawniczą Fundacji. Wydawany od 2014 roku MedMagazyn, dwumiesięcznik poświęcony zdrowiu, jest dystrybuowany wśród pracowników Grupy oraz pacjentów Medicover, ale także dostępny jest w regularnej sprzedaży w salonach prasowych InMedio.

W roku 2015 Fundacja Medicover zrealizowała 35 projektów, w które zaangażowanych było ponad 500 wolontariuszy. Liczba ich beneficjentów sięgnęła ponad 15 000.

The International CSR Excellence Awards jest międzynarodowym konkursem dla firm i instytucji odpowiedzialnych społecznie. Organizowany jest od 2013 roku. W gronie zwycięzców znalazły się między innymi takie firmy jak: Carlsberg, Royal Mail, czy CISCO Systems.

Fundacja Medicover została powołana przez Grupę Medicover w 2007 roku. Głównymi zadaniami Fundacji są: szerzenie wiedzy na temat zdrowego i bezpiecznego trybu życia, propagowanie profilaktyki oraz prawidłowej diagnostyki oraz kształtowanie społecznej świadomości dotyczącej konieczności świadczenia profesjonalnych usług medycznych. 

Firma Medicover jest liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Została założona w 1994 roku i dziś obecna jest w dwunastu krajach. Z usług medycznych Medicover korzystają zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. W tej chwili firma opiekuje się ponad 400 tysiącami klientów w Polsce i zapewnia kompleksową opiekę zdrowotną – od profilaktyki, opieki podstawowej aż po leczenie szpitalne.