Fundacja Medicover nagrodzona

0
1141

Fundacja Medicover została uhonorowana prestiżowymi nagrodami w konkursie, który wyróżnia firmy i instytucje odpowiedzialne społecznie – „The International CSR Excellence Awards 2017”. Program PoZdro! otrzymał trzeci najwyższy wynik ze wszystkich 240 zgłoszeń z całego świata.

W 2017 roku odbyła się już piąta edycja tego plebiscytu. Fundacja Medicover otrzymała aż trzy nagrody.

Złotą statuetkę Fundacja otrzymała za Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, prowadzony od 2014 roku wśród gimnazjalistów i ich rodzin, walczący z nadwagą i otyłością młodzieży, przeciwdziałający zachorowaniu na cukrzycę typu 2. W jego ramach przebadanych zostało już ponad 20 tysięcy gimnazjalistów, a prawie 3 tysiące Fundacja Medicover objęła specjalistyczną opieką indywidualną.

Srebrna oznaka została przyznana za całokształt działań charytatywnych i pracy Fundacji Medicover na rzecz zdrowego, aktywnego, świadomego społeczeństwa, a także liczne projekty wolontariatu pracowniczego. W 2016 roku Fundacja zrealizowała 44 projekty, w które zaangażowanych było ponad 600 wolontariuszy. Liczba beneficjentów przedsięwzięć sięgnęła ponad 44 tysięcy. Liczba zarówno inicjatyw, jak i osób zaangażowanych w działania organizacji, rośnie z roku na rok.

Brązowa statuetka została przyznana za organizację na przełomie 2016 i 2017 roku pierwszej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii – Queen Silvia Nursing Award – konkursu, którego celem jest umożliwienie rozwoju i wyzwalanie kreatywności pośród studentów pielęgniarstwa, którzy podejmują się w swojej karierze zawodowej opieki nad osobami starszymi i chorującymi na demencję oraz podniesienie prestiżu tego zawodu.

Fundacja została doceniona w tym konkursie już kolejny rok z rzędu. W edycji 2016 pierwsze miejsce uzyskała za ogół prowadzonych działań CSR-owych. W 2017 roku złote i brązowe wyróżnienie zostały przyznane Fundacji w dziedzinie „Inicjatywy”. Program PoZdro! otrzymał trzeci najwyższy wynik ze wszystkich 240 zgłoszeń z całego świata, we wszystkich kategoriach. Srebrny laur Fundacja zdobyła w kategorii „Filantropia”.

Wszystkie trzy statuetki mają symboliczny kształt czerwonego serca. Są wręczane rokrocznie firmom, które owe serce wyrażają swoimi działaniami. Nagrody w imieniu Fundacji Medicover odebrał Marcin Radziwiłł, Prezes Fundacji, podczas uroczystej ceremonii 9 czerwca 2017 roku w Pałacu Westminsterskim w Londynie.

„The International CSR Excellence Awards” jest międzynarodowym konkursem dla firm i instytucji odpowiedzialnych społecznie. Organizowany jest od 2013 roku i skupia firmy z całego świata, wyłaniając i prezentując najlepsze praktyki CSR. W gronie zwycięzców znalazły się między innymi takie firmy jak: Megaworld Foundation, Synergy Vision czy SAP.