Fundusz Abris kupuje Scanmed

0
989
Szpital św. Rafała w Krakowie, należący do Scanmed

Fundusz Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzany przez Abris Capital Partners, inwestora private equity w Europie Środkowej, podpisał umowę nabycia 100 procent udziałów w Scanmed S.A. od Life Healthcare Group Holdings Limited. Transakcja podlega zatwierdzeniom regulacyjnym i ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2021 roku.

Abris planuje wspierać Scanmed w poszerzaniu oferty usług oraz w doskonaleniu infrastruktury medycznej. Firma planuje także zwiększyć przychody z usług komercyjnych w zakresie ortopedii, okulistyki, rehabilitacji i uroginekologii oraz otworzyć nowe pracownie diagnostyczne i oddziały.

Grupa Scanmed działa w 42 lokalizacjach na terenie całej Polski, oferuje podstawową opiekę zdrowotną i konsultacje specjalistyczne, zaawansowaną diagnostykę oraz leczenie szpitalne.

W skład Grupy wchodzą dwa pełnoprofilowe szpitale – Szpital św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni – należące do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych (sieci szpitali). Centra medyczne Scanmed działają w 23 miastach w Polsce, między innymi w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Pabianicach.

Czytaj także: Grupa Scanmed z certyfikatem ISO>>>

Scanmed prowadzi także centra kardiologii, które działają w Krakowie, Częstochowie, Chorzowie, Kluczborku, Ełku, Kutnie, Iławie, Raciborzu, Sosnowcu, Szczecinku, Tomaszowie Mazowieckim, Bielsku Podlaskim i Piotrkowie Trybunalskim.

– Z niecierpliwością czekamy na współpracę z doświadczonym zespołem kierowniczym Scanmed i najwyższej klasy personelem medycznym. Mamy zaszczyt współpracować z firmą, która zapewniła tak istotne wsparcie w walce z pandemią Covid-19 w Polsce, we współpracy z publicznymi zakładami opieki zdrowotnej- komentuje Wojciech Łukawski, partner w Abris Capital Partners.

W Szpitalu św. Rafała, należącym do grupy Scanmed, pod koniec października 2020 został utworzony oddział covidowy. Na rzecz pacjentów chorujących na COVID-19 przeznaczono także część łóżek działających w innych placówkach – w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni i w poszczególnych ośrodkach kardiologicznych (Częstochowa, Kluczbork, Kutno, Tomaszów Mazowiecki). W sumie Grupa Scanmed dotychczas przeznaczyła około 200 łóżek szpitalnych na rzecz zarażonych koronawirusem.

Czytaj na ten temat: Szpital Św. Rafała pomaga w walce z epidemią>>>

Dotychczasowe inwestycje Abris w sektorze ochrony zdrowia to ITP SA, polski dostawca produktów dla medycyny estetycznej oraz Dentotal Protect, dystrybutor stomatologicznych materiałów eksploatacyjnych, instrumentów i sprzętu w Rumunii.