Gajda-Med członkiem Pracodawców Medycyny Prywatnej

Grupa Gajda-Med została członkiem związku Pracodawców Medycyny Prywatnej. Sieć prowadzi szpital powiatowy w Pułtusku i ponad 20 placówek zlokalizowanych na terenie województwa mazowieckiego i podlaskiego.
Jej początki sięgają roku 1998, kiedy to dr n. med. Robert Gajda założył NZOZ Centrum Medyczne Gajda-Med. W związku z szybkim rozwojem usług medycznych na terenie kilku województw otwierane były kolejne przychodnie, których był właścicielem. W roku 2013 nastąpiła konsolidacja podmiotów należących do Roberta Gajdy w Grupę Gajda-Med.
W 2015 roku do Grupy dołączył Szpital Powiatowy Gajda-Med w Pułtusku, który prowadzi osiem oddziałów: chorób wewnętrznych, geriatrii, ginekologiczno-położniczy, anestezjologii i intensywnej terapii, neonatologii, chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym, pediatrii oraz chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej. Placówka prowadzi także poradnie POZ, poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne oraz ZOL.
Poza tym placówki Grupy działają w Warszawie i w Pułtusku, a ich filie – w Gołyminie, Młynarzach, Niedzborzu, Pniewie, Sońsku, Szulborzu Wielkim, Jabłoni Kościelnej, Łopieniach-Jeżach, Zarębach, Wieczfni Kościelnej i Radzanowie a także w Konopkach.
Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.
Założyciel i dyrektor Grupy dr n. med. Robert Gajda posiada specjalizacje – chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, kardiologii oraz medycyny sportowej. W roku 2008 utworzył w Centrum Medycznym Gajda-Med poradnię kardiologii sportowej – wysokospecjalistyczną poradnię pełniącą funkcję poradni konsultacyjnej dla sportowców wyczynowych z całego świata i osób uprawiających sport amatorsko.
W związku z olbrzymim zapotrzebowaniem na usługi w tym zakresie i ich dynamicznym rozwojem, po niezbędnych inwestycjach poradnia ta została przekształcona w Centrum Kardiologii Sportowej, jednostkę naukowo-badawczą, w której prowadzone są badania nad wpływem wysiłku fizycznego na serce sportowców, w szczególności biegaczy długodystansowych i maratończyków.
Robert Gajda uprawia różne dyscypliny sportu, głównie biegi na średnich i długich dystansach startując w zawodach rangi międzynarodowej jako reprezentant Polski w kategoriach MASTERS. Wielokrotnie wygrywał Mistrzostwa Polski, dwukrotnie Mistrzostwa Świata Medyków a w 2016 roku zajął 7 miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata (M-50) w Perth na dystansie 1500 metrów. Wynik 2:33:08 w maratonie z 1987 roku do dziś jest nie poprawionym rekordem Polski Medyków na tym dystansie.