Gazela Biznesu dla Centrum Zdrowia Tuchów

0
874

Centrum Zdrowia Tuchów zostało wyróżnione Gazelą Biznesu. Spółka znalazła się wśród najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w kraju. Wyróżnione przedsiębiorstwa musiały przez trzy lata zwiększać obroty i osiągać zyski. O miejscu na liście decydował procentowy przyrost przychodów w ostatnim roku.

Pomysłodawcą  i organizatorem przyznawania nagród jest redakcja dziennika Puls Biznesu. Ranking sporządza wywiadownia gospodarcza Coface Poland, która weryfikuje dane finansowe przedsiębiorstw.

Spółka prowadząca tuchowski szpital z wynikiem 182 procent znalazła się w zestawieniu jako jedyna placówka służby zdrowia z Małopolski. Tylko dwie lecznice w kraju osiągnęły lepszy wynik, a na liście znalazło się w sumie kilkadziesiąt placówek medycznych i czternaście szpitali.

W roku 2012 Centrum Zdrowia Tuchów osiągnęło przychody na poziomie 21,5 mln zł,  a w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyło je trzykrotnie. Na około stu pięćdziesięciu etatach placówka zatrudnia obecnie około dwieście pięćdziesiąt osób i jest największym pracodawcą w okolicy Tuchowa. 

Centrum Zdrowia Tuchów podstawową opieką zdrowotną otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu. Prócz szpitala spółka prowadzi Centrum Rehabilitacji, które w roku 2012 przyjęło blisko 3100 pacjentów. Pacjenci mogą korzystać także z  trzydziestu poradni specjalistycznych oraz z uruchomionego w roku 2012 Centrum Psychoterapii.

Centrum Zdrowia Tuchów powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Placówkę prowadzi spółka pracownicza, która w roku 2012 zakupiła budynek szpitala od samorządu powiatowego. Spółkę tworzy siedemdziesiąt osób.