Gazela Biznesu dla spółki Elvita

0
880


Przedsiębiorstwo Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia ELVITA-Jaworzno III Sp. z o.o. kolejny rok z rzędu znalazło się w gronie „Gazel Polskiego Biznesu”. Wyróżnienie zostało przyznane spółce w uznaniu działalności biznesowej w latach 2009-2012.

„Gazele Biznesu” to ranking organizowany przez redakcję „Pulsu Bizesu”. Jak informuje zarząd spółki w swoim komunikacie „utrzymanie się przez Elvitę w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm jest potwierdzeniem słuszności wyboru kierunków rozwoju oraz efektem konsekwencji w realizacji wypracowanej wizji – „Stworzenie sieci zakładów opieki zdrowotnej w regionie w opraciu o współpracę z przemysłem paliwowo-energetycznym”.

Spółki Grupy Elvita łącznie prowadzą 19 przychodni i 8 zakładów opieki zdrowotnej. ZOZ-y zlokalizowane są w Katowicach, Jaworznie, Libiążu, Częstochowie, Ustroniu. Elvita jest także właścicielem sanatorium Elektron w Ustroniu. Elivta obejmuje opieką medyczną ponad 100 tysięcy osób. Placówki oferują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, finansowaną z NFZ oraz komercyjną. Kontrakt placówek Elvita z Funduszem ma wartość ponad 10 mln zł.
W skład Grupy Kapitałowej Elvita wchodzą spółki: Przedsiębiorstwo Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia Elvita – Jaworzno III Sp. z o.o. jako spółka matka oraz spółki córki: Przedsiębiorstwo Usług Medycznych Proelmed sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Seven sp. z o. o.

Właścicielami spółki są: TAURON Dystrybucja S.A. (udziały oddane w użytkowanie), TAURON Wytwarzanie S.A. (udziały oddane w użytkowanie), Południowy Koncern Węglowy S.A. (udziały oddane w użytkowanie) oraz osoby fizyczne.