Gazele Biznesu dla szpitali GNS
Dwa szpitale wchodzące w skład Grupy Nowy Szpital otrzymały tytuł Gazeli Biznesu 2011. 29 lutego 2012 w Poznaniu wyróżnienie odebrał Nowy Szpital w Świebodzinie, 1 marca 2012 w Toruniu - Nowy Szpital w Świeciu, dla którego jest to trzecie tego typu wyróżnienie z rzędu.
Przykłady tych placówek, a także pozostałych składających się na Grupę Nowy Szpital, pokazują, że dobre gospodarowanie pieniędzmi, jest kluczem do tego, aby pacjent miał właściwą, wysokiej jakości opiekę medyczną. Jednym z kryteriów wejścia do grona Gazel Biznesu jest bowiem stały wzrost przychodów spółki. - W szpitalach Grupy spełnienie tego kryterium jest dla nas sygnałem, że idziemy w dobrym kierunku. Wzrost przychodów oznacza, że rozwijamy działalność medyczną, za którą NFZ chce zapłacić. Oznacza to, że możemy przyjąć więcej pacjentów i leczyć ich w szerszym zakresie. Uruchamiane przez nas nowe działalności medyczne często już w pierwszych miesiącach zaczynają wykazywać znaczne przekroczenia kontraktów z NFZ. Robimy to co jest potrzebne pacjentom, i staramy się robić to dobrze. Drugim kryterium, niezbędnym do tytułu Gazeli Biznesu, jest dodatni wynik finansowy. A to znaczy, że naszą działalnością zadajemy kłam twierdzeniu, że szpital działający dla dobra pacjentów musi się zadłużać - oświadczyli przedstawiciele zarządu Grupy Nowy Szpital.
Niedawno w Nowym Szpitalu w Świebodzinie odbyła się połączona uroczystość otwarcia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, nowej pracowni mammografii i pracowni Tomografii Komputerowej, wyposażonej w nowy 16-rzędowy aparat.
- Ten dzień jest szczególny nie dlatego, że wydajemy nie wiadomo jakie duże pieniądze. Wielkie szpitale wydają miliony, i tylko co jakiś czas otwiera się coś za 30 milionów, albo 50 czy 100 milionów złotych. Właściwie nie można się połapać na co te pieniądze w ogóle idą i dlaczego aż tyle. Dla mnie jest to szczególny dzień dlatego, że robimy to normalnie. To znaczy tak jak powinno być w normalnym kraju, w normalnej gospodarce. Nie dlatego, że wyżebraliśmy skądś pieniądze. Cieszę się z tego, że szpital, który dobrze pracuje, który cieszy się dobrą opinią pacjentów, który ma dobrych fachowców i dobrze wykonuje kontrakt z NFZ, jest zarządzany w tak dobry sposób, że z tych właśnie pieniędzy, które otrzymuje z Narodowego Funduszu Zdrowia, może sobie pozwolić na to aby się rozwijać, żeby remontować oddziały, żeby wstawiać nowoczesny sprzęt. I tak naprawdę dla mnie jest to symboliczny przykład, że jednak można działać normalnie i nie trzeba wystawiać rękę po to, aby ktoś takie inwestycje dofinansował. Mam nadzieję, że Nowy Szpital w Świebodzinie w ten sposób będzie wytyczał trendy i za jakiś czas wszystkie szpitale będą tak funkcjonować - powiedział podczas otwarcia Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.
Dwa szpitale wchodzące w skład Grupy Nowy Szpital otrzymały tytuł Gazeli Biznesu 2011. 29 lutego 2012 w Poznaniu wyróżnienie odebrał Nowy Szpital w Świebodzinie, 1 marca 2012 w Toruniu – Nowy Szpital w Świeciu, dla którego jest to trzecie tego typu wyróżnienie z rzędu.
Przykłady tych placówek, a także pozostałych składających się na Grupę Nowy Szpital, pokazują, że dobre gospodarowanie pieniędzmi, jest kluczem do tego, aby pacjent miał właściwą, wysokiej jakości opiekę medyczną. Jednym z kryteriów wejścia do grona Gazel Biznesu jest bowiem stały wzrost przychodów spółki. – W szpitalach Grupy spełnienie tego kryterium jest dla nas sygnałem, że idziemy w dobrym kierunku. Wzrost przychodów oznacza, że rozwijamy działalność medyczną, za którą NFZ chce zapłacić. Oznacza to, że możemy przyjąć więcej pacjentów i leczyć ich w szerszym zakresie. Uruchamiane przez nas nowe działalności medyczne często już w pierwszych miesiącach zaczynają wykazywać znaczne przekroczenia kontraktów z NFZ. Robimy to co jest potrzebne pacjentom, i staramy się robić to dobrze. Drugim kryterium, niezbędnym do tytułu Gazeli Biznesu, jest dodatni wynik finansowy. A to znaczy, że naszą działalnością zadajemy kłam twierdzeniu, że szpital działający dla dobra pacjentów musi się zadłużać – oświadczyli przedstawiciele zarządu Grupy Nowy Szpital.
Niedawno w Nowym Szpitalu w Świebodzinie odbyła się połączona uroczystość otwarcia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, nowej pracowni mammografii i pracowni Tomografii Komputerowej, wyposażonej w nowy 16-rzędowy aparat.
– Ten dzień jest szczególny nie dlatego, że wydajemy nie wiadomo jakie duże pieniądze. Wielkie szpitale wydają miliony, i tylko co jakiś czas otwiera się coś za 30 milionów, albo 50 czy 100 milionów złotych. Właściwie nie można się połapać na co te pieniądze w ogóle idą i dlaczego aż tyle. Dla mnie jest to szczególny dzień dlatego, że robimy to normalnie. To znaczy tak jak powinno być w normalnym kraju, w normalnej gospodarce. Nie dlatego, że wyżebraliśmy skądś pieniądze. Cieszę się z tego, że szpital, który dobrze pracuje, który cieszy się dobrą opinią pacjentów, który ma dobrych fachowców i dobrze wykonuje kontrakt z NFZ, jest zarządzany w tak dobry sposób, że z tych właśnie pieniędzy, które otrzymuje z Narodowego Funduszu Zdrowia, może sobie pozwolić na to aby się rozwijać, żeby remontować oddziały, żeby wstawiać nowoczesny sprzęt. I tak naprawdę dla mnie jest to symboliczny przykład, że jednak można działać normalnie i nie trzeba wystawiać rękę po to, aby ktoś takie inwestycje dofinansował. Mam nadzieję, że Nowy Szpital w Świebodzinie w ten sposób będzie wytyczał trendy i za jakiś czas wszystkie szpitale będą tak funkcjonować – powiedział podczas otwarcia Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.