Gdańsk: usługi POZ w Centrum Sanitas

0
751


Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas z Gdańska od 1 października 2014 roku oferuje usługi w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, finansowane w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Pozostałe usługi placówki są komercyjne.

Centrum konsultacje specjalistyczne w zakresie: interny, laryngologii, okulistyki, ginekologii, dermatologii, alergologii, urologii, endokrynologii, pediatrii oraz inne. W ramach chirurgii jednego dnia wykonywane są zabiegi operacyjne między innymi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii onkologicznej, chirurgii ręki, plastycznej, ortopedii, urologii, laryngologii, ginekologii czy okulistyki.

Placówka działa od 2013 roku. Zlokalizowana jest przy ulicy Pilotów 21.  Placówkę prowadzi Fundacja Sanitas, która powstała w roku 2010 z inicjatywy Grzegorza Biereckiego. Celem Fundacji jest ochrona zdrowia, w szczególności przez budowę klinik medycznych, udzielanie pomocy szpitalom i placówkom medycznym, wspieranie profilaktyki zdrowotnej i badań z zakresu medycyny, niesienie pomocy osobom dotkniętym poważnymi, trudno uleczalnymi schorzeniami i oczekującymi na trudne bądź drogie zabiegi medyczne.