Gdynia: evi-MED inwestuje w wyposażenie

0
851

Poliklinika evi-MED, działająca w Gdyni przy ulicy Świętojańskiej wyposażyła poradnię ginekologiczną w sprzęt do kolposkopii. Natomiast w placówce Evi-MED przy ulicy  Bp. Dominika od niedawna oferowana jest nowa usługi wideolaryngoskopii.

Kolposkopia to badanie dolnego odcinka narządu płciowego (zwłaszcza szyjki macicy). Jest to badanie bezpieczne, małoinwazyjne, możliwe do wielokrotnego wykonywania, także u kobiet w ciąży. Jest szczególnie zalecane w przypadku nieprawidłowego wyniku cytologii, podejrzenia infekcji HPV, występowania nadżerki,  nawracających zapaleń oraz przed planowanymi zabiegami przeprowadzanymi na szyjce macicy.

Wideolaryngoskopia to badanie, które umożliwia ocenę krtani, części nosowej gardła, migdałków gardłowych oraz ucha. Badania to jest możliwe przy użyciu specjalnego sprzętu, który kupiono na potrzeby poradni laryngologicznej działającej w Poliklinice ev-MED przy ulicy Bp. Dominika.

Centrum medyczne evi-Med działa od 1992 roku. Prowadzi trzy placówki w Gdyni – przy ulicy Bp. Dominika 8-14 i 16-22 oraz Świętojańskiej 141. Oferuje kompleksową opiekę zdrowotną: konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów (między innymi psychologa, chirurga, androloga), badania diagnostyczne, rehabilitację, stomatologię, szczepienia oraz medycynę pracy.

Placówki świadczą usługi osobom prywatnym oraz klientom korporacyjnym. Współpracują z centrami medycznymi, towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz realizują kontrakt z NFZ. Wartość umowy z Funduszem zawartej na rok 2017 wynosi 50 335,26 zł. Kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie dermatologii i wenerologii.

Placówki świadczą usługi medyczne dla kilkudziesięciu tysięcy pacjentów, współpracują z ponad 600 firmami w zakresie medycyny pracy.