Gdynia: evi-Med wdraża rejestrację on-line

0
797

Poliklinika evi-Med z Gdyni planuje wdrożenie do końca marca 2013 roku rejestracji elektronicznej on-line, która umożliwi zarówno rejestrację jak i odwoływanie wizyt za pośrednictwem strony internetowej. Nieodwołane wizyty stanowią duży problem w placówce.

Obecnie pacjenci mogą odwoływać wizyty osobiście, telefonicznej lub za pośrednictwem meila. Jednak zdarza się, że na umówioną wizytę nie stawia się nawet 50 procent zarejestrowanych pacjentów. Poliklinika wprowadziła system, który umożliwia wyciągnięcie konsekwencji wobec osób, które nagminnie nie odwołują zarejestrowanych wizyt. W sytuacji trzykrotnego niestawienia się na umówioną wizytę, bez wcześniejszego powiadomienia rejestracji o nieobecności, przy kolejnej wizycie placówka zastrzega sobie prawo do pobrania opłaty w wysokości 50 procent wartości niezrealizowanej poprzedniej wizyty. Dotyczy to również osób, które korzystają z usług placówek evi-Med bezpłatnie (tj. w ramach wykupionych przez zakład pracy abonamentów medycznych, z usług poradni zakontraktowanych z NFZ, itp).

Poliklinika evi-Med działa od 1992 roku. Jej placówki znajdują się w Gdyni – przy ulicy Bp. Dominika 8-14 i16-22 oraz Świętojańskiej 141. Oferują m.in. usługi stomatologa, psychologa, chirurga, androloga. Poliklinika prowadzi też poradnię leczenia bólu i chorób piersi. Posiada przychodnię ginekologiczną dla młodych dziewcząt oraz centrum homeopatii. evi-Med oferuje też przy współpracy z wieloma firmami ubezpieczeniowymi abonamenty medyczne oraz pakiety rehabilitacyjne. Placówki świadczą usługi medyczne dla kilkudziesięciu tysięcy pacjentów, współpracują z ponad 400 firmami w zakresie medycyny pracy.

Większość usługi evi-Med stanowią usługi komercyjne. Poliklinika posiada niewielki kontrakt z NFZ. Na rok 2013 jego wartość wynosi 191 688,20 zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz leczenie stomatologiczne.