Gdynia: nowe usługi w Clinica Medica

0
243

Clinica Medica z Gdyni w czerwcu 2017 roku otwiera nową poradnię, oferującą świadczenia w zakresie okulistyki dla dzieci. Od maja 2017 w placówce działa nowa poradnia chorób zakaźnych dla dzieci. Obie poradnie są komercyjne.

Konsultacja okulistyczna dla dzieci (powyżej drugiego roku życia) to koszt 150 zł.

Wizyta w poradni chorób zakaźnych dla dzieci kosztuje 120 zł. Jest to jedyna prywatna poradnia chorób zakaźnych dla dzieci w województwie pomorskim. Zajmuje się najczęstszymi chorobami zakaźnymi u najmłodszych pacjentów, takimi jak borelioza, toksoplazmoza, mononukleoza zakaźna, choroby pasożytnicze, choroby wysypkowe i toksokaroza. Szczególny nacisk kładziony jest na leczenie boreliozy.

Od marca 2017 roku w przychodni przy ulicy Mireckiego działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Clinica Medica rozpoczęła działalność w 1996 roku jako pierwszy w województwie pomorskim i Polsce północnej prywatny szpital. W Gdyni, przy ulicy Mireckiego 11 znajduje się wielospecjalistyczna poradnia oraz 21-łóżkowy oddział szpitalny. W jego skład wchodzi 8 sal chorych 2-łóżkowych, 3-łóżkowa sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego i 2-łóżkowa sala obserwacyjno-wybudzeniowa. Szpital posiada dwa bloki operacyjne i wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii ręki, chirurgii plastycznej, ortopedii, otolaryngologii, okulistyki, ginekologii, urologii oraz gastroenterologii.

Clinica Medica prowadzi też Przychodnię Sokółka zlokalizowaną w Gdyni przy ulicy Staniszewskiego.

Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z NFZ. Wartość kontraktu zawartego na rok 2016 to wynosiła 2,1 mln zł. Kontrakt finansował ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (badania endoskopowe) oraz leczenie szpitalne w zakresie ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej, otolaryngologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu.