Gdynia: nowe usługi w CM Medica

0
387

Centrum Medyczne Medica z Gdyni wprowadziło do swojej oferty konsultacje dietetyczne. Specjalista w tym zakresie przyjmuje w placówce raz w tygodniu, raz w tygodniu jest także dostępny na wideokonsultacjach.

Konsultacje dietetyka są komercyjne, pierwsza kosztuje 70 zł, kolejne 40 zł, a ustalenie diety to koszt 100 zł.

Specjalista pracuje z pacjentami dotkniętymi chorobami autoimmunizacyjnymi (autoimmunologicznymi), takimi jak na przykład choroba Hashimoto, Graves-Basedowa, RZS, łuszczyca. Konsultuje pacjentów onkologicznych, osoby z zespołem metabolicznym (cukrzycą, nadciśnieniem, podwyższonym poziomem trójglicerydów, otyłością), pacjentów z alergiami, nadwrażliwościami pokarmowymi i tymi, którzy etiologii swoich objawów jeszcze nie poznali.

Centrum Medyczne Medica działa od ponad 10-ciu lat. Oferuje konsultacje specjalistyczne, badania diagnostyki obrazowej oraz laboratoryjnej. Realizuje całodobowo wizyty wyjazdowe lekarskie i pielęgniarskie. Świadczy usługi w zakresie medycyny pracy.

W placówce działa certyfikowane Centrum Medycyny Podróży. W ramach współpracy z armatorem prowadzony jest monitoring daty ważności międzynarodowego świadectwa zdrowia każdego marynarza, z którym następnie kontaktuje się konsultant 24h Infolinii Medycznej w celu umówienia terminu wizyty w placówce medycznej. Wszystkie badania i konsultacje specjalistyczne realizowane są w jednolitym standardzie w Centrum Medycznym Medica lub organizowane w wybranych placówkach partnerskich na terenie kraju.

Placówka korzysta z najnowocześniejszych technologii, oferując alternatywne formy konsultacji lekarskich – wideokonsultacje, podczas których, za pośrednictwem Indywidualnego Konta Zdrowotnego istnieje możliwość uzyskania porady lekarskiej lub interpretacji wyników badań online,  bez konieczności wychodzenia z domu.

Placówka działa przy ulicy Starowiejskiej 45 w Gdyni. Jest prowadzona przez Medica Assistance, która świadczy usługi medyczne dla klientów indywidualnych i korporacyjnych w ramach partnerstwa z placówkami medycznymi, indywidualnymi praktykami lekarskimi oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi.