Gdynia: nowy oddział w Clinica Medica

0
899


Clinica Medica otworzyła nowy oddział położniczo-neonatologiczny. Oddział będzie funkcjonował początkowo jako posiadający I stopień referencyjności, natomiast wyposażony będzie w sprzęt dla II stopnia. Z biegiem czasu oraz nabieranego doświadczenia placówka planuje także przyjmowanie przypadków adekwatnych dla II stopnia referencyjności.

Priorytetem w tworzeniu oddziału stało się zabezpieczenie medyczne. Kameralnie urządzony oddział wyposażony jest w sprzęt medyczny, który zapewnia bezpieczeństwo matki i dziecka. Znajdują się tutaj inkubatory stacjonarne, inkubator transportowy, dwie stacje do resuscytacji noworodków, SIPAP, Infant- Flow, lampy do fototerapii, aparat do mikroanalizy, pompy infuzyjne, kardiomonitory, pulsoksymetry, stanowiska do pielęgnacji noworodków z ogrzewaczami. Oddział posiada w pełni wyposażoną salę operacyjną do cięć cesarskich oraz intensywny nadzór noworodków, zaopatrzone w zasilanie awaryjne. Wszystkie sale pacjentek wyposażone są w łazienki. Placówka nie posiada kontraktu z NFZ w zakresie położnictwa i neonatologii.

Clinica Medica rozpoczęła działalność w 1996 roku jako pierwszy w województwie pomorskim i Polsce północnej prywatny szpital. W Gdyni, przy ulicy Mireckiego 11 znajduje się wielospecjalistyczna poradnia oraz 21-łóżkowy oddział szpitalny. W jego skład wchodzi 8 sal chorych 2-łóżkowych, 3-łóżkowa sala intensywnego nadzoru pooperacyjnego i 2-łóżkowa sala obserwacyjno-wybudzeniowa. Szpital posiada dwa bloki operacyjne i wykonuje zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, chirurgii ręki, chirurgii plastycznej, ortopedii, otolaryngologii, okulistyki, ginekologii, urologii oraz gastroenterologii.

Clinica Medica prowadzi też przychodnie zlokalizowane: w Gdyni przy ulicy Staniszewskiego oraz w Gdańsku przy ulicy Polanki 117 (w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej).

Placówka oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktu z NFZ. Wartość kontraktu zawartego na rok 2015 to ponad 2 mln zł. Kontrakt finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (badania endoskopowe) oraz leczenie szpitalne w zakresie ginekologii, urologii, chirurgii ogólnej, otolaryngologii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ze środków NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna.