Gdynia: wyróżnienie dla poradni evi-Med

0
847

Poradnia ginekologiczna centrum medycznego evi-Med z Gdyni  otrzymała Certyfikat „Gabinet pod Kwiatkiem”. Tym samym poliklinika evi-Med znalazła się na liście placówek medycznych, rekomendowanych przez organizację „Kwiat Kobiecości”.

Ogólnopolska Organizacja „Kwiat Kobiecości”, zajmuje się profilaktyką chorób nowotworowych. Przyznany przez nią certyfikat jest potwierdzeniem, że gabinet ginekologiczny w poliklinice evi-MED spełnia wysokie standardy wizyty ginekologicznej. Jest gwarantem profesjonalnego, życzliwego podejścia do pacjentki z poszanowaniem prawa do intymności w czasie badania.

Złote standardy wizyty ginekologicznej, stosowane przez „Gabinety pod Kwiatkiem” to między innymi kilkuminutowy wywiad z pacjentką, raz do roku pobranie cytologii specjalną szczoteczką cytologiczną, spełniającą wymagania jakościowe, informacja telefoniczna w przypadku nieprawidłowego wyniku cytologii i wyznaczenie, jak najszybszego terminu wizyty ginekologicznej, badanie narządów płciowych za pomocą jednorazowego wziernika oraz  zapewnienie intymności w czasie badania (między innymi możliwość skorzystania z jednorazowych butów i przepaski zakrywającej miejsca intymne)

Centrum medyczne evi-Med działa od 1992 roku. Prowadzi trzy placówki w Gdyni – przy ulicy Bp. Dominika 8-14 i 16-22 oraz Świętojańskiej 141. Oferuje kompleksową opiekę zdrowotną: konsultacje lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów (między innymi psychologa, chirurga, androloga), badania diagnostyczne, rehabilitację, stomatologię, szczepienia oraz medycynę pracy. evi-Med prowadzi też poradnię leczenia bólu i chorób piersi. Posiada przychodnię ginekologiczną dla młodych dziewcząt oraz centrum homeopatii.

Placówki świadczą usługi osobom prywatnym oraz klientom korporacyjnym. Współpracują z centrami medycznymi, towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz realizują kontrakt z NFZ. Wartość umowy z Funduszem zawartej na rok 2015 wynosi 67 902,30 zł. Kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie dermatologii i wenerologii.

Placówki świadczą usługi medyczne dla kilkudziesięciu tysięcy pacjentów, współpracują z ponad 400 firmami w zakresie medycyny pracy.