Genomed: dofinansowanie projektu dotyczącego promocji spółki

0
854


Spółka Genomed S.A. podpisała umowę o dofinansowanie udziału w branżowym programie promocji w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Umowa dotyczy realizacji i finansowania projektu „Wprowadzenie oferty innowacyjnych usług Genomed S.A. na rynek międzynarodowy”.

Wysokość otrzymanego przez spółkę dofinansowania wynosi 530.850 zł, a realizacja projektu zaplanowana jest do kwietnia 2015 roku.

Celem projektu jest wprowadzenie całościowej oferty spółki, obejmującej usługi z zakresu biotechnologii medycznej, na rynki zagraniczne. Spółka planuje uczestnictwo w międzynarodowych targach branżowych takich jak Ogólnoświatowe Targi Biotechnologii – Bio International Convention w Chicago oraz targi Bioforum 2013 w Budapeszcie, a także w misjach gospodarczych oraz szkoleniach omawiających różne aspekty strategii budowania marki na rynkach międzynarodowych i prowadzenia zagranicznych działań prosprzedażowych.

Genomed zajmuje się odczytywaniem i przetwarzaniem informacji zawartej w DNA, w tym diagnostyką genetyczną. Realizuje także projekty badawcze, dofinansowywane ze środków unijnych, dotyczące m.in. rozwoju diagnostyki spersonalizowanej. Spółka planuje uruchomić pierwszą w Polsce klinikę terapii genowych. 37 procent udziałów Genomed S.A. posiada MCI.BioVentures Fundusz Inwestycyjny.