Giżycko: lekarze nie chcą Grupy Nowy Szpital

0
502

Lekarze ze szpitala w Giżycku postulują rozwiązanie umowy z operatorem placówki – Grupą Nowy Szpital. W oświadczeniu, które przekazali radnym powiatu, twierdzą, że operator nie wywiązał się ze swoich obietnic dotyczących doinwestowania placówki, podnoszenia jakości usług oraz zwiększania przychodów.

Konsorcjum Lekarzy Świadczeniodawców Szpitala Giżyckiego negatywnie ocenia dotychczasowe kierowanie spółką Szpital Giżycki przez GNS i postuluje „rozwiązanie umowy z operatorem i poszukanie nowych lepszych rozwiązań”.

Lekarze sugerują, aby zamiast prywatnej firmy do spółki Szpital Giżycki zaprosić lokalne samorządy, szczególnie samorząd miejski w Giżycku i gminę Giżycko.

W swoim oświadczeniu lekarze napisali, że zauważają od wielu miesięcy „powolne obniżani się jakości usług”, co jak twierdzą, „stwarza realne zagrożenie dla chorych i grozi zdegradowaniem szpitala w Giżycku jedynie do kilku podstawowych oddziałów oraz instytucji typu Zakład Opiekuńczo-Leczniczy”.

Lekarze piszą też o „głodowych pensjach” personelu sprzątającego, o „manipulowaniu danymi finansowymi” oraz o „próbach restrukturyzacji zatrudnienia i przekazania czynności firmom zewnętrznym bez wcześniejszego określenia bilansu finansowego”. Wspominają o złym stanie sprzętu, na przykład w pracowni USG, o złej jakości karetki oraz o długiej kolejce oczekujących na leczenie pacjentów.

Na temat sytuacji w szpitalu lekarze rozmawiali 15 stycznia 2015 podczas posiedzenia komisji Rady Powiatu w Giżycku. Radni nie podjęli na razie żadnych decyzji w tej sprawie.

Szpital w Giżycku posiada 247 łóżek na 10 oddziałach. Prowadzi też 15 poradni specjalistycznych, 9 pracowni, zakład fizjoterapii, oferuje nocną i świąteczną pomoc lekarską.

Do Grupy Nowy Szpital placówka należy od 2013 roku. GNS zarządza trzynastoma szpitalami działającymi w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim.