GNS: 40 mln zł kredytu z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju

0
767


Kredyt z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju sfinansuje inwestycje planowane przez Grupę Nowy Szpital. Umowę w  tej sprawie podpisano w tym tygodniu. Dotyczy udzielenia kredytu w wysokości 40 mln zł.

– Jesteśmy zadowoleni, że EBOiR pozytywnie ocenił przedstawiony przez GNS kierunek rozwoju. Współpraca z tą instytucją daje nam poczucie, że nasz sposób działania jest dobry – mówi Marcin Szulwiński, prezes zarządu Grupy Nowy Szpital.

Udzielony przez EBOiR kredyt w wysokości 40 mln zł, zgodnie z zawartą umową zostanie przeznaczony przede wszystkim na sfinansowanie inwestycji umożliwiających lepszą opiekę nad pacjentem w szpitalach Grupy oraz na pozyskiwanie nowych placówek. Dodatkowo, tak jak dotychczas wszystkie zyski wypracowane przez poszczególne szpitale będą przeznaczane na inwestycje w postaci modernizacji czy zakup nowego sprzętu medycznego.

Poszukiwania przez Grupę Nowy Szpital inwestora trwały od ponad roku. Żadna z przedstawianych propozycji nie gwarantowała właścicielom pełnej niezależności w realizacji zamierzonych celów. Dlatego zdecydowano się na podjęcie rozmów z EBOiR.  Podpisanie umowy poprzedzone było dokładnym badaniem Grupy.
– Mam nadzieję, że dla obecnych i przyszłych naszych partnerów, podjęcie współpracy z EBOiR świadczy o naszej wiarygodności – dodaje Marcin Szulwiński.

Grupa Nowy Szpital jest największą w Polsce siecią prywatnych szpitali świadczących usługi w ramach powszechnego ubezpieczenia. 90 proc. przychodów placówek GNS szpitali pochodzi ze środków publicznych.  W skład Grupy wchodzi obecnie 13 szpitali.