GNS: badania mammograficzne ponownie w Świebodzinie

0
808

Od 1 października 2015 roku w Nowym Szpitalu w Świebodzinie ponownie ruszają badania mammograficzne. Szpital zakupił nowy mammograf i pozyskał kontrakt z NFZ na badania profilaktyczne. Pracownia mammograficzna działa w ramach pracowni diagnostyki obrazowej.

– Cieszymy się, że po przerwie wracamy do programu badań mammograficznych w Świebodzinie – mówi Wiesława Cieplicka, prezes Nowego Szpitala w Świebodzinie.

Program profilaktyki raka piersi finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia skierowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w okresie ostatnich 24 miesięcy lub otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi w roku poprzedzającym pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania mammograficznego po upływie 12  miesięcy z powodu obciążenia czynnikami ryzyka. Te czynniki to: rak piersi występujący wśród członków rodziny lub mutacje genów BRCA 1 lub BRCA 2.

Szpital w Świebodzinie posiada 5 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W sumie posiada 138 łóżek. Posiada też poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne i zespoły ratownictwa medycznego.

Grupa Nowy Szpital obejmuje trzynaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim.