GNS: będzie nowy SOR w szpitalu w Świeciu

0
793

W szpitalu w Świeciu powstanie nowy szpitalny oddział ratunkowy. Na tę inwestycję placówka otrzymała 2 724 916 zł dotacji z funduszy europejskich przeznaczonych na wsparcie medycyny ratunkowej.

Wykonawca największej tegorocznej inwestycji w świeckim szpitalu będzie znany do końca marca 2017.
– Obecny SOR na parterze głównego budynku szpitala trudno dostosować zarówno do oczekiwań pacjentów, jak i obowiązujących obecnie przepisów. Stąd decyzja o dobudowaniu nowych pomieszczeń i powiększeniu oddziału – mówi dr Andrzej Brymora, prezes Nowego Szpitala w Świeciu.

Przy obecnym oddziale od strony starego lądowiska powstanie nowa sala resuscytacyjno-zabiegowa. Dobudowana zostanie również sala obserwacyjna, a powierzchnia przeznaczona na udzielanie pomocy pacjentom z urazami kostnymi zostanie zdecydowanie powiększona.

Część obecnych pomieszczeń zostanie przeznaczona na większą niż obecnie poczekalnię i miejsce rejestracji oraz segregacji pacjentów. Powiększony oddział ratunkowy będzie w pełni odpowiadał wymaganiom określonym przez Ministerstwo Zdrowia, a przede wszystkim będzie bardziej komfortowy dla pacjentów.

SOR zostanie wyposażony również w nowy sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów. W planie zakupów znajdują się między innymi aparaty do znieczulania, USG, kardiomonitory, respiratory, aparaty EKG. Razem z istniejącym już lądowiskiem, SOR w Świeciu będzie kompleksowo zabezpieczał pacjentów w stanie zagrożenia życia.

Koszt realizowanego przez świecki szpital projektu szacowany jest na 3 381 002 zł, z czego 2 724 916 zł pochodzić będzie z dotacji, a 656 086 zł to wkład własny placówki. Planowe zakończenie projektu to koniec 2017 roku.

Nowy Szpital w Świeciu jest zarządzany przez Grupę Nowy Szpital Holding S.A., która prowadzi również placówki w Olkuszu, Wąbrzeźnie, Wschowie, Nakle i Szubinie, Świebodzinie, Kostrzynie nad Odrą, Skwierzynie i Szprotawie.