GNS: Dni otwarte w szpitalu w Świebodzinie

0
898

Szpital w Świebodzinie, należący do Grupy Nowy Szpital, organizuje akcję profilaktyczną dedykowaną chorobom układu pokarmowego. Akcja odbędzie się w ramach „Dni otwartych świebodzińskiej chirurgii”.

Akcja jest szczególnie przeznaczona dla osób po 50 roku życia, po 40 roku życia, których najbliżsi ( rodzice, dziadkowie, rodzeństwo chorują, bądź zmarli z powodu raka przewodu pokarmowego), dla osób, które obserwują u siebie niepokojące objawy ze strony przewodu pokarmowego.

Organizatorzy akcji szczególną uwagę pragną zwrócić na profilaktykę raka jelita grubego, który zajmuje w Polsce drugie miejsce wśród nowotworów złośliwych ( zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn; u mężczyzn po raku płuc, a u kobiet po raku sutka). W tym celu będą przeprowadzane badania endoskopowe.

Szpital w Świebodzinie posiada 4 oddziały: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej i urazowo ortopedycznej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W sumie posiada 136 łóżek. Posiada też poradnię podstawowej opieki zdrowotnej i zespoły ratownictwa medycznego. Pod koniec kwietnia placówka otrzymała certyfikat Szpital bez Bólu.

Grupa Nowy Szpital obejmuje dwanaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim.