GNS: eksperymentalny projekt Najlepszy Szpital

0
859


– Na przykładzie tego szpitala chcemy pokazać, że zmiany są możliwe. Szpital powinien być miejscem, w którym najważniejszy jest pacjent. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Giżycka poczuli, że to ich szpital i mogą mieć wpływ na to, co się w nim dzieje. Ich opinie będą główną wskazówką do pozytywnych zmian wdrażanych w giżyckim szpitalu – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.

Pierwszym etapem akcji „Najlepszy szpital. Giżycko” jest poznanie opinii i pomysłów mieszkańców Giżycka na funkcjonowanie szpitala. Posłuży do tego specjalnie przygotowana ankieta, którą będzie można wypełnić w szpitalu, w siedzibie starostwa, poprzez stronę internetową lub podczas rozmowy z ankieterem. Opracowane wyniki ankiet poznają pracownicy szpitala. To oni razem z zarządem szpitala będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą z nich wynikały.

– Wiemy, że nie wszystko uda się nam zrobić od razu, ale na pewno będziemy zrobić wszystko, żeby szpital był miejscem przyjaznym pacjentowi. – mówi Małgorzata Mistera, przełożona pielęgniarek Szpitala Giżyckiego.

Relacje z postępów eksperymentu będzie można obserwować na stronie internetowej. Internauci będą mogli włączyć się do akcji m.in. komentując pojawiające się na stronie informacje, czy proponując własne pomysły na zmiany. Na bieżąco akcję będzie można również śledzić na Facebooku.

Szpital w Giżycku to najmłodsza placówka w Grupie. Według porozumienia podpisanego przez GNS i powiat giżycki Grupa będzie zarządzała szpitalem przez pięć lat. Po tym okresie GNS stanie się jej udziałowcem.

Grupa Nowy Szpital zarządza obecnie trzynastoma placówkami. Szpitale działają w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim.