GNS: HIT Gospodarczy dla szpitala w Wąbrzeźnie

0
789


Placówka w Wąbrzeźnie, należąca do Grupy Nowy Szpital, otrzymał po raz drugi tytuł Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu.  Celem konkursu organizowanego od 13 lat jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych.

W tej rywalizacji wąbrzeski szpital zadebiutował z powodzeniem już w roku ubiegłym. Wówczas przyznano nam tytuł HIT 2011 za model restrukturyzacji, modernizacji i funkcjonowania szpitala zapewniającego mieszkańcom Wąbrzeźna i powiatu wąbrzeskiego nowoczesne standardy obsługi medycznej. W tym roku kapituła konkursu uznała, że przedmiotem pozytywnej oceny zakończonej przyznaniem tytułu jest systematyczna modernizacja obiektów i wyposażenia, wzrost standardu i rozwój zakresu usług medycznych w odpowiedzi na potrzeby lokalnej społeczności oraz wprowadzenie procedur doskonalących relacje personelu z pacjentem i personelu z kontrahentami.

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie oprócz tego wyróżnienia, ma do tej pory na swoim koncie między innymi takie osiągnięcia, jak certyfikat ISO 9001 : 2008 oraz drugie miejsce w rankingu Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2011 w kategorii małych i średnich najbardziej innowacyjnych firm.

Grupa Nowy Szpital obejmuje dwanaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim. Są to głównie szpitale powiatowe Pod marką Nowy Szpital działają: szpital w Kostrzynie, NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, NZOZ Nowy Szpital w Świeciu, NZOZ Nowy Szpital we Wschowie, NZOZ Nowy Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, NZOZ w Świebodzinie, NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, zespół szpitali w Krośnie i Gubinie oraz Nowy Szpital w Szprotawie, a także Nowy Szpital w Wąbrzeźnie.