GNS inwestuje w nowy sprzęt i modernizacje

0
991

Placówki Grupy Nowy Szpital inwestują w zakupy nowego sprzętu medycznego oraz w remonty i modernizacje pomieszczeń. Szpitale w Świeciu, Olkuszu i Świebodzinie pod koniec roku 2011 kupiły tomografy komputerowe. W Nakle i Wąbrzeźnie rozpoczęły się prace modernizacyjne.

Zakupione tomografy są to 16-rzędowe urządzenia marki GE. Każdy z tych szpitali posiadał juz tomograf komputerowy, jednak były to modele kilkuletnie, coraz częściej ulegające awariom. Z punktu widzenia pacjentów najistotniejsze jest to, że nowe 16-rzędowe urządzenie znacznie skraca czas badania w porównaniu do diagnostyki wykonywanej za pomocą dotychczas funkcjonującego sprzętu. Dzięki temu, że Grupa Nowy Szpital kupowała jednocześnie trzy podobne urządzenia, dostawca mógł zaproponować bardzo korzystną cenę. Jednocześnie z zakupami sprzętu wykonano także remonty i modernizacje pomieszczeń, w których mieszczą się pracownie tomografii komputerowej.

Tomograf jest bardzo istotnym urządzeniem w diagnozowaniu udarów. Nowy Szpital w Świebodzinie planuje utworzenie oddziału udarowego. Obecnie pacjenci z udarem, których nie przejmie szpital specjalistyczny, są leczeni w ramach oddziału wewnętrznego. Stanowią oni około 20 procent wszystkich pacjentów oddziału. Uruchomienie w Świebodzinie oddziału udarowego umożliwiłoby przeprowadzanie na miejscu procedur, dających pacjentom większe szanse na powrót do zdrowia.

Na początku stycznia 2012 rozpoczął się remont poradni specjalistycznych w szpitalu w Nakle. Przebudowane i zmodernizowane zostaną obecne gabinety oraz budynek byłej kuchni. Prace remontowe rozpoczęły się także w placówce w Wąbrzeźnie. Dotyczą one Działu Diagnostyki Laboratoryjnej. W ramach prac zostanie wykonana wymiana okien i drzwi, wymiana posadzek, położenie nowej ekologicznej wykładziny, zamontowanie nowych podwieszonych sufitów, wymalowanie ścian, wymiana oświetlenia i montaż wentylacji. Prace remontowe zakończą się w marcu 2012.