GNS: inwestycja w blok operacyjny w Nakle

0
898


W placówce w Nakle, należącej do Grupy Nowy Szpital, zmodernizowany został blok operacyjny. Jednostka spełnia obecnie wszystkie obowiązujące standardy. Koszt inwestycji wyniósł 2,7 mln zł i w 65 procentach był finansowany ze środków unijnych.

Na potrzeby bloku operacyjnego zakupiono również nowy sprzęt medyczny, między innymi laparoskopy, lampy operacyjne, videokolonoskop, videogastroskop, aparaty RTG, stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, aparat RTG śródoperacyjny oraz wiele drobniejszych urządzeń. Blok został również wyposażony w klimatyzację.

– Dzięki tej inwestycji znacząco poprawią się warunki leczenia i pobytu pacjentów, a także komfort pracy personelu – mówi Karolina Welka, prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. Remont przeprowadzono w błyskawicznym tempie. Wszystkie prace wykonano w ciągu 4 miesięcy. Przez ten czas blok operacyjny funkcjonował w tymczasowych pomieszczeniach.

– W wyremontowanych pomieszczeniach trwają obecnie ostatnie drobne prace wykończeniowe. Od połowy sierpnia blok operacyjny powinien służyć pacjentom – dodaje Karolina Welka.

Natomiast w Zakładzie Rehabilitacji w Szubinie pacjenci korzystają z nowego sprzętu rehabilitacyjnego, zakupionego w ramach kolejnego z projektu unijnego realizowanego przez Nowy Szpital w Nakle i Szubinie Sp. z o.o. Wkrótce rozpocznie się również remont zakładu rehabilitacji w nowej lokalizacji.