GNS: inwestycja w szpitalu w Świebodzinie

0
801

W Nowym Szpitalu w Świebodzinie wykonano w roku 2015 termomodernizację. W ramach inwestycji wymienione zostały okna, zmodernizowano też kotłownię, docieplone zostały ściany i dach budynku. Środki na ten cel szpital pozyskał z Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa lubuskiego.

Łączna wartość projektu to 3 054 945,00 zł w tym wkład własny szpitala wyniósł 1 012 554,00 zł.

Prace trwały od kwietnia do sierpnia 2015. Objęły starszą i nowszą część szpitala oraz budynek administracji. Zarówno w starszej jak i w nowszej części budynku wymieniono stolarkę okienną i docieplono stropodachy.

W nowszej części budynku wykonano izolację fundamentów zabezpieczającą przed wilgocią. Docieplenie ścian i elewację wykonano zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Zmodernizowana została również szpitalna kotłownia. Kotły gazowo-olejowe zostały wymienione na gazowe kotły kondensacyjne, które są bardziej efektywne i ekonomiczne. Celem wszystkich wykonanych prac jest zapobieganie utracie ciepła w sezonie grzewczym, co powinno przełożyć się na niższe koszty zużycia gazu.

Stojący obok głównego gmachu mniejszy budynek administracji również został zmodernizowany. Inwestycja obejmowała wymianę dachówki, ocieplenie ścian, wykonanie nowej elewacji, wymianę okien i drzwi. Zarząd szpitala w Świebodzinie, planuje przenieść tam część poradni specjalistycznych.

Szpital w Świebodzinie posiada 5 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W sumie posiada 138 łóżek. Posiada też poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne i zespoły ratownictwa medycznego.

Grupa Nowy Szpital obejmuje trzynaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim.