GNS: inwestycje w sprzęt i modernizacje

0
886

Grupa Nowy Szpital inwestuje w nowy sprzęt i modernizację obiektów. Placówki w Świeciu, Olkuszu i Świebodzinie zakupiły nowe tomografy komputerowe. Prowadzą także modernizację obiektów i oddziałów.

Nowe tomografy zastąpiły dotychczas działający wysłużony sprzęt. Koszty zakupu tych urządzeń wynoszą kilka milionów złotych. Do Świecia trafił 16-rzędowy tomograf firmy GE, którego cena wynosła1,7 mln zł. Również 16-rzędowe urządzenie zakupił szpital w Olkuszu. W tej placówce oprócz zakupu tomografu dokonano także modernizacji oddziałów – udarowego oraz kardiologii. Wszystkie inwestycje przeprowadzone tutaj w roku 2011 wyceniono na około 6,5 mln zł. W roku 2012 planowany jest między innymi zakup mammografu.

Szpital w Świeciu inwestuje także w termomodernizację. Instalowane są kolektory słoneczne fototermiczne, które będą wspomagały podgrzewanie wody oraz centralne ogrzewanie. Inwestycja ta jest w 75 procentach dofinansowana z funduszy unijnych. Na wiosnę 2012 roku zaplanowano tutaj zakończenie trwającej obecnie modernizacji sterylizatorni. Nowy sprzęt, zakupiony do tej jednostki, ma kosztować ponad milion złotych. W szpitalu w Świebodzinie zakończono w tym roku remont OIOM-u.

Gupa Nowy Szpital prowadzi sieć niepublicznych szpitali, głównie powiatowych. Pod marką Nowy Szpital działają: szpital w Kostrzynie, NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, NZOZ Nowy Szpital w Świeciu, NZOZ Nowy Szpital we Wschowie, NZOZ Nowy Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, NZOZ w Świebodzinie, NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, zespół szpitali w Krośnie i Gubinie oraz Nowy Szpital w Szprotawie, a także Nowy Szpital w Wąbrzeźnie.