GNS: nowa karetka dla szpitala w Wąbrzeźnie

0
1094

Nowy Szpital w Wąbrzeźnie ma nową karetkę. Zakup pojazdu o wartości około 400 tys. zł został dofinansowany w 70 procentach przez powiat wąbrzeski. Karetka z Wąbrzeźna jest jednym z 11 ambulansów, które w 2015 roku zakupiła Grupa Nowy Szpital. Łączna wartość zakupionych karetek to 2 mln 600 tys. zł.

Nowa karetka zastąpi wysłużony ambulans typu S, który do tej pory obsługiwał rejon operacyjny w Wąbrzeźnie. Jest to VW Crafter o pojemności 1968 i mocy 164 KM. Ambulans jest wyposażony zgodnie ze wszystkimi normami przewidzianymi dla karetek systemu ratownictwa medycznego. W samochodzie zamontowane zostały wysokiej klasy nosze, które ułatwiają transport poszkodowanych, krzesełko kardiologiczne, podbierak, deska ortopedyczna.

W sumie Grupa Nowy Szpital dysponuje ponad 30 ambulansami. Karetki obsługują rejony operacyjne w ramach państwowego systemu ratownictwa medycznego w województwie lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim. Najbardziej wysłużone pojazdy zastąpią nowe. Część z obecnie używanych samochodów zostanie przeniesiona do transportu medycznego a niektóre będą stanowiły rezerwę na wypadek awarii.

Grupa Nowy Szpital oprócz szpitala w Wąbrzeźnie prowadzi także placówki w  Świeciu, we Wschowie, w Kostrzynie nad Odrą, w Nakle i Szubinie, w Świebodzinie, w Skwierzynie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie oraz w Giżycku.