GNS: nowa sala operacyjna w Szubinie

0
918

W szpitalu w Szubinie, należącym do Grupy Nowy Szpital, uruchomiona została nowa sala do cięć cesarskich, która znajduje się w nowo wybudowanym kompleksie operacyjnym. Blok operacyjny został przeniesiony w miejsce po dawnym oddziale ginekologiczno-położniczym.

Szpital dysponuje obecnie trzema, a nie jak dotychczas, dwoma salami operacyjnymi. Jedna sala przeznaczona jest wyłącznie do cięć cesarskich. Infrastruktura bloku operacyjnego została zaprojektowana według najnowocześniejszych technologii z wykorzystaniem fotokomórek.

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, po modernizacji bloku operacyjnego i wraz z uruchomionym w 2014 roku oddziałem ginekologiczno-położniczym w Szubinie ma doskonałe zaplecze do opieki nad zdrowiem kobiet.

Placówka prowadzi również 4 poradnia ginekologiczno-położnicze: w Szubinie, Nakle, Łabiszynie i Kcyni. Wszystkie panie, które chcą przygotować się do porodu mogą skorzystać z pomocy położnych prowadzących szkoły rodzenia w Nakle i Szubinie. Co roku w Szubinie przychodzi na świat ponad 500 dzieci.

Nowy Szpital w Nakle i Szubinie obejmuje w sumie 8 oddziałów, 13 pracowni, 31 poradni, poradnie podstawowej opieki zdrowotnej i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W sumie posiada 243 łóżka dla pacjentów. Oferuje także ratownictwo medyczne.