GNS: nowa siedziba poradni specjalistycznych w Świebodzinie

0
745

W szpitalu w Świebodzinie, należącym do Grupy Nowy Szpital, oddano do użytku nowe pomieszczenia dla poradni specjalistycznych. Powstały one w dawnych pomieszczeniach administracji, które zostały wyremontowane i dostosowane do potrzeb pacjentów.

Z budynku szpitala, do nowych pomieszczeń zostaną przeniesione poradnie: chirurgiczna, endokrynologiczna, diabetologiczna, ginekologiczno-położnicza, chorób płuc, urologiczna, proktologiczna i zdrowia psychicznego.

W dotychczasowej lokalizacji pozostaną natomiast poradnie kardiologiczna i gastroenterologiczna, dla których takie usytuowanie jest lepsze ze względu na bliskość pracowni diagnostycznych.

Szpital w Świebodzinie posiada 5 oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych, ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny, a także Szpitalny Oddział Ratunkowy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. W sumie posiada 138 łóżek. Posiada też poradnię podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne i zespoły ratownictwa medycznego.

Grupa Nowy Szpital obejmuje trzynaście placówek zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i małopolskim.