GNS: nowy blok operacyjny i izba przyjęć w szpitalu w Wąbrzeźnie

0
848

W Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie zakończyła się budowa bloku operacyjnego i modernizacja izby przyjęć. To prawdopodobnie największa inwestycja w dotychczasowej historii szpitala. 20 stycznia 2016 odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowych pomieszczeń. Koszt inwestycji wyniósł ponad 6 mln zł.

Nowy blok operacyjny odpowiada wszystkim wymaganym standardom. Dysponuje dwiema salami operacyjnymi, pokojami do przygotowania pacjenta, szatnią dla personelu. Automatyczne drzwi do sal operacyjnych, nowe oświetlenie oraz instalacja wentylacyjna mają zapewnić pacjentom bezpieczeństwo a personelowi komfort pracy.

Na potrzeby bloku operacyjnego zakupiono nowy sprzęt niezbędny do zabiegów chirurgicznych: laparoskop, kolonoskop, gastroskop, artroskop, cystoskop, aparat do znieczulenia, respiratory, kardiomonitory. Dodatkowo na potrzeby szpitala zakupiono również nowe USG z głowicami umożliwiającymi różne rodzaje badań, w tym badania Dopplera.

Zmodernizowana izba przyjęć została wyposażona w windę dla pacjentów oraz zadaszenie dla karetek pogotowia. Powstał punkt rejestracji pacjentów i pomieszczenie do izolacji pacjentów, w razie takiej konieczności.

Całą inwestycję sfinansowano ze wsparciem środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Całkowity koszt projektu pod tytułem: „Poprawa jakości  i dostępności do badań medycznych poprzez modernizację obiektów szpitalnych oraz zakup sprzętu i wyposażenia medycznego w Nowym Szpitalu w Wąbrzeźnie Sp. z o.o.” to  6 171 167,00 zł.

Grupa Nowy Szpital oprócz szpitala w Wąbrzeźnie prowadzi także placówki w Świeciu, we Wschowie, w Kostrzynie nad Odrą, w Nakle i Szubinie, w Świebodzinie, w Skwierzynie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie oraz w Giżycku.