GNS: nowy blok operacyjny w Świeciu

0
841


W szpitalu w Świeciu otwarto nowy blok operacyjny. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych. Jej koszt wyniósł ponad 1,1 mln zł.

Celem projektu było dostosowanie pomieszczeń bloku operacyjnego do obowiązujących wymogów. Prace remontowo-budowlane pochłonęły 905 tysięcy zł, zakup sprzętu – około 200 tysięcy zł.

Szpital w Świeciu prowadzi 12 oddziałów łóżkowych (w tym między innymi rehabilitacyjny, chorób płuc, medycyny paliatywnej, obserwacyjno-zakaźny) a także szpitalny oddział ratunkowy oraz stację dializ. W sumie posiada prawie 300 łóżek. Prowadzi też 20 poradni specjalistycznych i pracownie diagnostyczne (USG, RTG, tomograf  komputerowy, laboratorium). Kontrakt placówki z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2012 ma wartość 47 143 168,05 zł.

Nowy Szpital w Świeciu jest częścią Grupy Nowy Szpital, która obejmuje także placówki we Wschowie, Kostrzynie, w Nakle i Szubinie, w Skwierzynie, w Świebodzinie, w Olkuszu, w Krośnie i Gubinie, w Szprotawie oraz w Wąbrzeźnie.