GNS: nowy sprzęt dla szpitala w Szubinie

0
789

Oddział pediatrii szpitala w Szubinie otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nowoczesny kardiomonitor. Placówka prowadzi pięć oddziałów, oprócz pediatrii także noworodkowy, wewnętrzny, chirurgii oraz ginekologiczno-położniczy.

Placówka jest częścią Nowego Szpital w Nakle i Szubinie. W Nakle działają trzy oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgii i ortopedii.

Nowy kardiomonitor, który trafił na pediatrię do Szubina, to urządzenie bogato wyposażone, które mierzy poziom saturacji (nasycenia krwi tlenem), poziom ciśnienia inwazyjnego, nieinwazyjnego a także wykonuje zapisy EKG. Sprzęt będzie służył małym pacjentom w stanie zagrożenia życia i będzie wykorzystywany do diagnostyki.

Monitor można obsługiwać na kilka sposobów. Zarówno z panelu dotykowego, dotykając na dany parametr oraz manualnie za pomocą pokrętła znajdującego się na monitorze.  Kardiomonitor jest przenośny, ma wbudowany akumulator, który może pracować bez zasilania sieciowego do 5 godzin.

Placówka jest zarządzana przez Grupę Nowy Szpital Holding S.A., która prowadzi również placówki w Olkuszu, Świeciu, Wąbrzeźnie, Wschowie, Kostrzynie nad Odrą, Świebodzinie,  Skwierzynie i Szprotawie.