GNS: nowy sprzęt w szpitalu w Kostrzynie

0
833

Nowy Szpital w Kostrzynie wzbogacił się o nowy kardiotokograf (aparat KTG) do monitorowania ciąży. Aparat przydatny jest do przeprowadzania badań płodu na każdym etapie ciąży.

Aparat monitoruje stan ciąży, dokonuje pomiarów czynności skurczów serca płodu. Przydatny jest również w czasie porodu do monitoringu matki i płodu. Jest przystosowany do mobilnego użytkowania. Nowe KTG jest wyposażone między innymi  w automatyczny czujnik ruchu płodu.

Sprzęt trafił do placówki dzięki wsparciu firmy ICT Poland sp. z o.o.

Szpital w Kostrzynie prowadzi 6 oddziałów, posiadających w sumie 196 łóżek, i 12 poradni specjalistycznych. Posiada także bazę diagnostyczną i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, liczący 50 łóżek.

Grupa Nowy Szpital prowadzi 13 placówek w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.