GNS: Nowy Szpital w Kostrzynie pyta o opinie i oczekiwania

0
1151


Nowy Szpital w Kostrzynie pyta mieszkańców o ich oczekiwania i uwagi dotyczące szpitala. Przez dwa tygodnie pracownicy placówki będą zbierali opinie na ten temat. Na ich podstawie powstanie plan zmian.

– Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Kostrzyna poczuli, że to ich szpital i mogą mieć wpływ na to, co się w nim dzieje. Ich opinie będą główną wskazówką do zmian wdrażanych w szpitalu – mówi Michał Tracz, prezes Nowego Szpitala w Kostrzynie nad Odrą.

Pierwszym etapem projektu jest poznanie opinii i pomysłów mieszkańców Kostrzyna na funkcjonowanie szpitala. Posłuży do tego specjalnie przygotowana ankieta, którą będzie można wypełnić do 6 maja 2014 roku w szpitalu, czy  poprzez stronę internetową http://twojnajlepszyszpital.pl/kostrzyn/ankieta/

Opracowane wyniki ankiet poznają pracownicy szpitala. To oni razem z zarządem szpitala będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą z nich wynikały.

– Nie wszystko uda się nam zrobić od razu, ale na pewno będziemy się starali, żeby szpital był miejscem przyjaznym pacjentom. Nie jest to jednorazowa akcja, tylko proces który ma nas przybliżyć do pacjentów – mówi Michał Tracz.

To już kolejna placówka z Grupy Nowy Szpital, w której wdrażany jest projekt „Twój Najlepszy Szpital”. Jest on także realizowany w Giżycku, Olkuszu i Wąbrzeźnie. Z opinii zebranych w ramach projektu w tych placówkach wynikało, że pacjenci oczekują przede wszystkim większej dostępności personelu i lepszej komunikacji z lekarzami, zrozumiałego opisu procedur medycznych a także szybszego reagowania na wezwania pacjentów. Uwagi mieszkańców są sukcesywnie wdrażane. Docelowo projekt ma objąć wszystkie placówki Grupy.

Grupa Nowy Szpital prowadzi 13 placówek w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.