GNS: Nowy Szpital w Świeciu zbiera opinie mieszkańców i pacjentów

0
1330


Nowy Szpital w Świeciu chce poznać oczekiwania mieszkańców i pacjentów. Przez dwa tygodnie pracownicy placówki będą zbierali opinie na temat szpitala. Z opinii i wskazówek mieszkańców i pacjentów powstanie plan zmian.  To już kolejna placówka z Grupy Nowy Szpital, która wdraża projekt „Twój najlepszy szpital”.

Projekt ten jest także realizowany w Kostrzynie, Giżycku, Olkuszu i Wąbrzeźnie.

– Chcemy, żeby także mieszkańcy Świecia poczuli, że to ich szpital i mogą mieć wpływ na to, co się w nim dzieje. Opinie, które zbierzemy będą wskazówką do zmian w szpitalu – mówi Tomasz Ławrynowicz prezes Nowego Szpitala w Świeciu.

Specjalnie przygotowaną ankietę będzie można wypełnić w szpitalu, w siedzibie starostwa powiatowego czy poprzez stronę internetową: http://twojnajlepszyszpital.pl

10 czerwca 2014 pracownicy szpitala zbierali ankiety wśród mieszkańców Świecia w różnych miejscach miasta: na rynku głównym, przed sklepami wielkopowierzchniowymi, na targowisku.

Pytania w ankiecie dotyczą między innymi tego, co się podoba w szpitalu, co się nie podoba, co trzeba zmienić, jakich zmian pacjenci i mieszkańcy oczekują od personelu. Opracowane wyniki ankiet poznają pracownicy szpitala. To oni razem z zarządem szpitala będą odpowiedzialni za realizację wniosków, jakie będą z nich wynikały.

– Nie wszystko uda się nam zrobić od razu, ale na pewno będziemy się starali, żeby szpital był miejscem bardziej przyjaznym pacjentom. Nie jest to jednorazowa akcja, tylko proces który ma nas przybliżyć do pacjentów – mówi Tomasz Ławrynowicz.

Z opinii zebranych w ramach projektu w placówkach, w których jest on już realizowany, wynikało, że pacjenci oczekują przede wszystkim większej dostępności personelu i lepszej komunikacji z lekarzami, zrozumiałego opisu procedur medycznych a także szybszego reagowania na wezwania pacjentów. Uwagi mieszkańców są sukcesywnie wdrażane. Docelowo projekt ma objąć wszystkie placówki Grupy.

Grupa Nowy Szpital prowadzi 13 placówek w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.