GNS: oddział wewnętrzny po remoncie w szpitalu w Świeciu

0
812

W szpitalu w Świeciu, należącym do Grupy Nowy Szpital, oddano do użytku zmodernizowany oddział wewnętrzny. Liczący ponad 50 łóżek oddział jest największą jednostką w świeckim szpitalu.

Jest to również oddział przyjmujący największą liczbę chorych. Diagnozuje i leczy się tutaj pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, moczowego oraz z zaburzeniami metabolicznymi.

Prace remontowe objęły między innymi wymianę okien i drzwi, podłóg na korytarzu czy armatury wodno-kanalizacyjnej. Odświeżone zostały sale chorych. Docelowo zostaną wymienione również łóżka dla pacjentów.

Remont oddziału wewnętrznego był największą tegoroczną inwestycją w szpitalu w Świeciu. Do końca 2016 roku w planach jest również odświeżenie i malowanie klatek schodowych w szpitalu.

Nowy Szpital w Świeciu jest jedną z trzynastu placówek wchodzących obecnie w skład Grupy Nowy Szpital. Od 2005 roku, kiedy wszedł w skład Grupy, wzrosła tutaj liczba szpitalnych oddziałów (z 10 do 15) i poradni specjalistycznych (z 13 do  23). Większy niż w 2005 roku kontrakt pozwala też na finansowanie szerszego zakresu usług medycznych.

Grupa Nowy Szpital prowadzi placówki w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.