GNS: otwarcie stacji dializ we Wschowie

0
931

19 kwietnia 2012 nastąpi oficjalne otwarcie nowej stacji dializ, działającej w Nowym Szpitalu we Wschowie. Koszt inwestycji związanej z utworzeniem tej jednostki wyniósł około 2 mln zł. Jednym z punktów otwarcia będą warsztaty dotyczące wczesnego wykrywania Przewlekłej Choroby Nerek (PChN).

W spotkaniu będą uczestniczyć lekarze ze Wschowy i sąsiednich powiatów. Celem warsztatów jest stworzenie sieci współpracy między lekarzami różnych specjalności, w tym również lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

W szpitalu we Wschowie w celu otwarcia stacji dializ został wykonany kompleksowy remont całego skrzydła szpitala. Nowa stacja dysponuje 10 stanowiskami, planowane jest dokupienie kolejnych trzech. Dializy są tutaj wykonywane już od końca marca 2012. To druga stacja dializ, prowadzona przez jednostkę wchodzącą w skład Grupy Nowy Szpital. Pierwsza została uruchomiona w sierpniu 2010 przez Nowy Szpital w Świeciu.

Szpital we Wschowie posiada cztery oddziały i 11 poradni specjalistycznych. Poza tym w placówce funkcjonują: pracownia rehabilitacji, zespoły ratownictwa medycznego oraz hospicjum. Jednostka oferuje 130 łóżek dla pacjentów.

Oprócz placówki we Wschowie pod marką Nowy Szpital działają: szpital w Kostrzynie, NZOZ Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, NZOZ Nowy Szpital w Świeciu, NZOZ Nowy Szpital im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, NZOZ w Świebodzinie, NZOZ Nowy Szpital w Olkuszu, zespół szpitali w Krośnie i Gubinie oraz Nowy Szpital w Szprotawie, a także Nowy Szpital w Wąbrzeźnie.