GNS: powstaje Centrum Leczenia Niedokrwienia Mózgu w Kostrzynie

0
666

Pacjenci z podejrzeniem miażdżycy tętnic szyjnych mogą liczyć na kompleksowe leczenie w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą. W oparciu o istniejące w szpitalu poradnie i oddziały powstaje Centrum Leczenie Niedokrwienia Mózgu.

Nowy Szpital w Kostrzynie dysponuje poradnią chorób naczyń, pracownią diagnostyczną USG Doppler oraz oddziałem chirurgii ogólnej. W poradni naczyniowej konsultuje się pacjentów skierowanych z podejrzeniem miażdżycy tętnic szyjnych. Pracownia USG ocenia stopień zwężenia tętnic. Operacje zwężenia tętnic szyjnych wykonywane są na oddziale chirurgicznym szpitala.  Po zabiegu pacjent objęty jest dalszą opieką ambulatoryjną w poradni naczyniowej.

Leczenie finansowane jest w ramach umowy z NFZ. Lekarzem koordynatorem Centrum jest specjalista chirurgii naczyniowej.

Szpital w Kostrzynie prowadzi 6 oddziałów, posiadających w sumie 196 łóżek, i 12 poradni specjalistycznych. Posiada także bazę diagnostyczną i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, liczący 50 łóżek.

Grupa Nowy Szpital prowadzi 13 placówek w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim. Są to placówki: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital we Wschowie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Świebodzinie,  Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Olkuszu, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Szpital Giżycki.